home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 3. odjetém závodě ve Smrku!

Pozvánka do Smrku! Jedeme už 20.9.2020!

Výsledky druhého odjetého závodu v Dolních Heřmanicích!

Další kolo Meteorit Cupu se jede již tuto sobotu!

Nedělní závod Meteorit Cupu je ZRUŠEN!

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Král je mrtev, ať žije král

....a nebo spíše Motosport HT Group Meteorit cup 2014 je za námi, ať žije Meteorit 2015Kamarádi, už je to tak, že vše krásné jednou končí, byť jen asi na půl roku, ale i náš oblíbený Meteoritek dospěl do svého finále, sic mělo trochu hořkosladkou příchuť. Nebudu ale předbíhat a vezmeme to hezky popořadě. Já si to hodlal užít se vším všudy a když už je to po deseti letech mé účasti v tomto seriálu první rok, kdy jsem si nezajel ani jeden závod, sedl jsem alespoň do sedla své cestovní Yamahy a kochal se příjemnou jízdou v kulisách podzimní přírody. K sedmé večerní jsem dorazil na místo, tam už oba Pavlové, Malý i Beroun chystali sponzorské plakáty, já se převlékl do civilu a šli jsme udělat večerní přejímku. Poté družný hovor s kamarády v hospůdce a po půlnoci do hajan, protože nás čekala krušná sobota. Ráno se nám z betle moc nechtělo ale jelikož už kolem karavanu projížděla další auta plná natěšených motokrosařů, vylezli jsme nakonec ven a klasicky o půl 7 začali druhou část přejímky. Nakonec vás dorazilo 186, což je mým odhadem asi nejméně za celý rok ale i tak je to v porovnání se zbytkem republiky krásné číslo a opravdu si toho velice vážíme, že Motosport HT Group Meteorit cupu zachováváte svou přízeň a že se vám s námi líbí.
Bohužel se v Heřmanicích rozjel i kolotoč zranění, která se nám celý rok neuvěřitelně vyhýbala. Je to ale asi opravdu dáno zákonem schválnosti a tak se již ráno zranil na nových proskakovácích suverénní vítěz třídy Elite, Broňa Hanzl, který měl již titul dávno v kapse a do Heřmanic dojel jen si dobře zajezdit. Bohužel přetáhl první hrb, šel do protivky, motorka ho kopla a saltem přes řídítka šel na budku, načež ho jeho Honda přetáhla přes záda a odnesly to dva obratle. Dle zpráv je ale Broňa v pořádku a „jen“ si chvíli poleží ve špitále. Dej se do kupy kámo. Další, kdo okusil chuť tvrdého podloží byl Vlastík Dobeš. Pád jsem neviděl, ale odnesly to ledviny. Opět ale dle zpráv bude naštěstí v pořádku, takže tfuj tfuj tfuj. Veterán Míra Ilčík si také stihl vyhodit rameno ale odpoledne už běhal po depu. Doktoři se zkrátka nenudili a díky Alči Riegerové a Honzovi Emmerovi za jejich příkladnou a obětavou pomoc.

Závody se ale vyvedly, v polední pauze probíhala drobná úprava jinak pěkně nachystané tratě a my zatím již tradičně losovali ceny od sponzorů, kterými jsou motorkářský shop Motosport Milostný Třebíč, HT Group pana Hromka, motodoplňky HD Com Třebíč, které zastupuje Jirka Kružík a SV34.com, strhávačky na MX brýle od Radima Vavříka. Když tu mluvím o sponzorech, v neposlední řadě chceme také poděkovat Aleši Drlíkovi a jeho MX a MTB serveru gtmotocross, který nám již několikátý rok pomáhá s mediální propagací a publikuje ty mý kidy mezi široké masy.Junioři letěli klasicky megapalbu a byly k vidění parádní souboje, moc se mi tentokrát líbila i kategorie 50+65, kde bylo také více jezdců a jen padíků jelo myslím 9, v prestižním poháru Mezinárodního Mistrovství ČR motokrosu žen ČAM se utvrdila pozice celkové vítězky Barči Laňkové a dvoutaktnice Maky Ehlové ale za jejich zády se ještě na poslední chvíli promýchalo pořadí některých závodnic a tak do poslední chvíle nebylo jisté, kdo jak skončí. Letos se zúčastnilo 41 závodnic, což je velice pěkné číslo a tak doufáme, že i ty, které standardně na Meteorit nejezdí se příští rok odhodlají a dorazí také porovnat síly na největší český ženský motokrosový podnik v ČR.

Radek Fiala v Elitech letěl moc, MOC a tak také nenašel přemožitele, ve veteránech to také vřelo v každé zatáčce a tak měli diváci opravdu na co koukat.Bohužel jsme si ale zažili i černou chvilku, kdy na známém „trojáčku“ do kopce špatně upadl Peťa Svoboda v první jízdě kategorie AMAtér a přivodil si velice vážná zranění horní a dolní končetiny. Následovalo předčasné ukončení jízdy a stabilizace pacienta. V jeho případě ale zatím první prognózy nejsou příliš přívětivé a držíme Tobě a celé rodině palce a pevné nervy. O Peťově stavu, průběhu a případné pomoci se ještě ale dozvíte více v následném článku. Vraťme se k něčemu veselejšímu. Celkově se závody vydařily a byť se nám časový harmonogram kapánek natáhl, i jezdci kategorie Open, stihli podrtit svých 20 minutek a radost byla se dívat na výkony např. Tomáše Osičky, Davida Kosmáka, Petra Stloukala, Dominika Procházky, Erika Provazníka, Víťi Marka, Zdeňka Kosteleckého, Tomáše Coubala, Ády Dobeše a dalších.

Poté, co jsme vše zdárně ukončili, závodníci si naložili stroje a převlékli do voňavějších oděvů jsme šli na vyhlášení výsledků závodu a po další půlhodince už byly známy i celkové výsledky sezony. Všem účastníkům, ať už těm, kteří získali poháry na bedně vítězů či skončili na chvostu startovního pole ale děkujeme a doufáme, že se vám s námi po celý rok líbilo a že jste si to s námi užili.Samostatná kapitola pak byla afterparty, hrála hudba, prvně kytára Pavla Korynty, pak se pustila současná music z repráků, baštilo se opékané prasátko, k tomu pívečko, vínečko, rumíček, hruška, slivka, jagermaister, vodka, tohle všechno desetkrát otočit, protřepat, promýchat, s každým si ťuknout, pokecat, poklábosit, chechtat se, pobafat doutníky, cigára, mlít kraviny, tancovat... zkrátka ráno jsem myslel, že umřu a že mě někdo pohřbil a pak vykopal. Taky jsem tak vypadal :-D. Potom už jen cesta domů a den nonstop spánku.

Kamarádi VŠE S VÁMI STÁLO ZA TO!!! Teď si od sebe pár měsíců odpočneme, nabereme síly, naladíme formu a techniku a koncem března 2015 začínáme nanovo.

Sledujte tedy facebookový profil Meteorit cupu a stránky GTmotocross, kde se včas s předstihem dozvíte aktuální novinky, spuštění registrací startovních čísel, chystaný kalendář, postup jezdců do vyšších tříd apod...

Budeme se na vás zase těšit a Motosport HT Group Meteorit cupu 2015 každej teď nahlas zařvem 3x zdar!!!Text: Jirka „BenJi“ Benáček
Foto: Lucie Cinová a Dominik Procházka
4886

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 22. 9. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: